Kas yra ESCO ir ką mes siūlome?

ECOMAS ESCO siūlo platų lauko, viešųjų erdvių ir vidaus patalpų apšvietimo, sutaupant pinigus!

ESCO („Energetikos paslaugų įmonė“) – bendradarbiavimo modelis, pagal kurį įmonė investuotoja į modernų ir energiją tausojančius apšvietimo sprendimus, diegimus be jokių finansinių investicijų. Klientas nuo pirmos dienos taupo pinigines lėšas ir palaipsniui kompensuoja ESCO paslaugų teikėjui ivestuotas. Pasibaigus projektui įdiegta įranga ir infrastruktūra lieka kliento nuosavybe, o klientas vienašališkai gauna naudą per tolimesnį įrangos eksploatacijos laikotarpį taupydamas savo išlaidas.

Ekonomija

Pakeitus seną apšvietimą į LED, pagerėja efektyvumas net 50%, kai kuriais atvejais net 75%

Kokybė

Rinkoje yra labai platus šviestuvų asortimentas, o ir jų kokybės lygis taip pat labai skirtingas. Aukštos kokybės šviestuvai patikimai tarnauja mažiausiai 10 -15 metų. Tai reikšmingas skirtumas, lyginant su nekokybiškais šviestuvais, kurie dažnai turi techninių problemų iškart po montavimo arba pasibaigus jų garantijai, o šviestuvų komponentų keitimas ar remontas yra labai sudėtingas arba visai neįmanomas.

Todėl labai svarbu nuo pat pradžių atsižvelgti į tai, kad šviestuvai turi atitikti tarptautinius kokybės standartus. Atitikimas standartams tvirtina specializuotos, tarptautiniu mastu akredituotų laboratorijų sertifikatai ir matavimai. Pavyzdžiui, vienas svarbiausių saugos standartų Europos Sąjungoje yra ENEC („European Norms Electrical Certification“, enec.com) sertifikavimo sistema, atitinkanti Europos Sąjungos standartus, užtikrinanti elektroninių prietaisų kokybės ir saugos testavimą ir jų vertinimą bei patvirtinanti jų atitiktį Europos standartams (EN). Nors daugybė Europos laboratorijų turi teisę atlikti įvairius šviestuvų standartų atitikties bandymus ir vertinimus, bet ENEC sistema yra aukščiausio įvertinimo ir labiausiai paplitusi elektros įrangos sertifikavimo sistema Europoje.