Ką mes siūlome ir kas yra ESCO?

ECOMAS ESCO siūlo platų lauko, viešųjų erdvių apšvietimo ir vidaus patalpų apšvietimo projektų įgyvendinimo sprendinius.

ESCO („Energetikos paslaugų įmonė“) – bendradarbiavimo modelis, pagal kurį įmonė investuotoja investuoja į modernų ir energiją tausojančius apšvietimo sprendimų diegimus be jokių finansinių investicijų iš kliento pusės. Projekto klientas nuo pirmos dienos taupo pinigines lėšas ir palaipsniui kompensuoja ESCO paslaugų teikėjui ivestuotas lėšas iš sutaupytų išlaidų per visą sutarties galiojimo laiką1. Pasibaigus projektui įdiegta įranga ir infrastruktūra lieka kliento nuosavybe, o klientas vienašališkai gauna naudą per tolimenį įrangos eksploatacijos laikotarpį taupydamas savo išlaidas.

E konomija

Pakeitus seną apšvietimą į LED apšvietimą, pagerėja efektyvumas net 50%, kai kuriais atvejais net 75%.2

Kokybė

Rinkoje yra labai platus šviestuvų asortimentas, o ir jų kokybės lygis taip pat labai skirtingas. Aukštos kokybės šviestuvai patikimai tarnauja mažiausiai 10 -15 metų. Tai reikšmingas skirtumas, lyginant su nekokybiškais šviestuvais, kurie dažnai techninių problemųturi iškart po montavimo arba pasibaigus jų garantijai, o šviestuvų komponentų keitimas ar remontas yra labai sudėtingas arba visai neįmanomas.

Todėl labai svarbu nuo pat pradžių atsižvelgti į tai, kad šviestuvai turi atitikti tarptautinius kokybės standartus. Atitikimas standartams tvirtina atitinkamų specializuotų, tarptautiniu mastu akredituotų laboratorijų sertifikatai ir matavimai. Pavyzdžiui, vienas svarbiausių saugos standartų Europos Sąjungoje yra ENEC („European Norms Electrical Certification“, https://www.enec.com/page.php?p=2) sertifikavimo sistema, atitinkanti Europos Sąjungos standartus, užtikrinanti elektroninių prietaisų kokybės ir saugos testavimą ir jų vertinimą bei patvirtinanti jų atitiktį Europos standartams (EN). Nors daugybė Europos laboratorijų turi teisę atlikti įvairius šviestuvų standartų atitikties bandymus ir vertinimus, bet ENEC sistema yra aukščiausio įvertinimo ir labiausiai paplitusi elektros įrangos sertifikavimo sistema Europoje.

Privalumai

  • Gerokai pagerinta apšvietimo kokybė;
  • Sumažintas elektros energijos suvartojimas;
  • Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas;
  • Apšvietimo sistemos modernizavimas;
  • Gatvių ar patalpų apšvietimo sistemos auditas ir vertinimas;
  • Pagaminta Latvijoje, efektyvus ir greitas aptarnavimas ir priežiūra;
  • Grantuotas po garantinis aptarnavimas.

Finansai

· Kapitalo investicijos nereikalingos;
· Pašalina priežiūros išlaidas, susijusias su gatvių ar patalpų apšvietimu;
· Garantija, padengianti riziką;
· Elektros energiją taupymas pagal ES rekomendacijas.

*Galimi ir kiti finansavimo būdai